DUYURULAR
TÜRKİYE BURSLUSU ÖĞRENCİLERİN KAYIT TARİHLERİ Tüm Duyurular
27
EYL

Türkiye Bursları Programı ile üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin listesi için Tıklayınız.

 

Kayıt Tarihleri: 01/10/2018 Pazartesi - 08/10/2018 Çarşamba günü 

 

 

 TÜRKİYE BURSLARI ÖĞRENCİLERİNDEN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER

 

Uluslararası Öğrenci Kayıt Formu: Bu form, eksiksiz bir şekilde bilgisayar ortamında büyük harflerle doldurularak bir çıktısı alınmalı, son 6 ayda çekilmiş bir vesikalık fotoğraf yapıştırılarak imzalanmalıdır. Formu indirmek için Tıklayınız.

 

Lise Diploması Aslı ve Fotokopisi: Mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı ve fotokopisi

 

Denklik Belgesinin Aslı: (Türkiye dışında lise okumuş öğrencilerden istenir) Diploma veya Mezuniyet belgesinin Türkiye’de lise eğitimine denk olduğunu gösterir T.C. İl Milli Eğitim Müdürlükleri veya Yurtdışı Eğitim Müşavirliklerince verilmiş Denklik Belgesinin aslı. Büyükelçilik veya konsolosluklarda işlemleri daha hızlı tamamlayabileceğinizden, Türkiye'ye gelmeden önce Denklik Belgesi almanız tavsiye edilir.

 

Transkript veya Karne Mezun olduğunuz lisedeki dersleri gösterir Transkript veya Karnenin aslı ve Noter/Çeviri Bürosu onaylı Türkçe tercümesi.

 

(En az C1 Seviyesi) TÖMER veya Yunus Emre Enstitüsü Sertifikası Aslı ve Fotokopisi (MEB’e bağlı okullarda en az bir yıl eğitim almış yabancı uyruklu öğrencilerden istenmez.)

 

Pasaportun Aslı ve Fotokopisi

 

İkamet Tezkeresi Aslı, Fotokopisi ve YU Numarası

 

4 Adet Vesikalık Fotoğraf (yaklaşık 4x6 cm) (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı, fotokopi olmamalıdır.)

 

Türkiye Dış Temsilciliklerinden Alınan Öğrenim Vizesi: Pasaportta, öğrenim vizesinin bulunduğu sayfa ile kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfaların fotokopisi. Kayıt sırasında öğrenim vizesinin alınmış olması gereklidir.

 

Bursluluk Taahhütnamesi Fotokopisi: Bursluluk Taahhütnamesinin imzalı fotokopisi.

 

Davet Mektubu: T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan gönderilen “turkiyeburslari.gov.tr” uzantılı mail çıktısı.