YTÜ E-posta ve USIS Şifresi

Sevgili Öğrenciler,

 

USIS HESABI AÇMAK İÇİN:

 

http://usis.yildiz.edu.tr/epostabilgisi   web adresine giriş yapınız .

 

http://usis.yildiz.edu.tr/epostabilgisi/main.jsp  penceresinde ki boş alanlara:

 

 T.C. Kimlik No  : 11 haneli (YU “yabancı uyruklu”  Numarası , Mavi kart numarası , TC  veya  YOKID listesindeki 9.......  ile başlayan rakamları yazınız.)

 

AD :  ...  SOYAD: ....  BABA ADI:   ...  kutularına YOKID listesindeki gibi bilgilerinizi büyük harflerle yazınız.

 

Karşınıza çıkan ekrandaki bilgileri https://mail.office365.com adresine girerek size tanımlanmış e-mail adresine ulaşabilirsiniz. “Buradaki şifre tek kullanımlıktır, email adresinizle ilgili sorunlar için ogr-posta@yildiz.edu.tr  adresine yazabilirsiniz.''

 

E-postanıza  ulaştığınızda  userinfo@yildiz.edu.tr  adresinden gelen bilgilerle otomasyon sistemlerine bağlanabilirsiniz. “Otomasyon şifresi sabit ve değiştirelemez. Şifre ile ilgili sorunlarınız için bilgiislem@yildiz.edu.tr  adresine yazabilirsiniz.”

 

NOT: USİS hesabı açma konusunda Uluslararası Öğrenci Birimi yukarıda yazan bilgiler hariç size yardım edemez.

Yukarıda yazan yöntemleri denemenize rağmen hala sorun yaşıyorsanız; öncelikli olarak kendi bölümünüzle yada yüksekokulunuzla görüşerek USİS hesabı açmak konusunda yardım talep edebilirsiniz. Sorununuz tamamen teknik bir problemse bilgiislem@yildiz.edu.tr adresine aldığınız hata kodunu ve sorununuzu ekran görüntüleriyle mail atınız.

 

NOT: Bölüm programlarına başlayan öğrenciler ders kayıtlarını USİS şifreleri ile sistemden yapacaklardır. Ders programı ve ders kayıtları için lütfen Bölüm Sekreterliğine başvurunuz.

 

Ders kayıtları ile ilgili sorun yaşamanız durumunda, bölümleriniz ile iletişime geçmelisiniz.

 

NOT: Türkçe Hazırlık ve İngilizce Hazırlık öğrencilerinin ders kaydı yapması gerekmez.

 

 

GÜZ YARIYILI DERSLERİN BAŞLANGICI: 05 EKİM 2020

 

AKADEMİK TAKVİM İÇİN TIKLAYINIZ.