SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI
Sık Sorulan Soruların Cevapları:
1. SAT, ACT gibi elektronik olarak verilen sınav sonuç belgeleri ile başvuruyorsanız:
a. Türkçe çevirisinin noter onayı KABUL EDİLMEYECEKTİR.
b. Türkiye'de ikamet ediyorsanız e-tespit yaptırabilirsiniz. Bunun için websitemizdeki www.admissions.yildiz.edu.tr anasayfasındaki Noter onayı ile ilgili açıklamayı dikkatlice okuyunuz. Ya da dilerseniz College Board üzerinden kurumumuza gönderebilirsiniz.Ancak zamanında yetişmesi için "rush delivery" option ile göndermeniz gerekmektedir.
c. Halihazırda geçen aylarda zaten College Board üzerinden puan gönderimi yaptıysanız puanınız sisteme yansıyacaktır. Başvurunuz değerlendirildiğinde size eposta iletilecektir. Ya da ara ara OBS panelinde başvuru hesabınıza giriş yaparak başvuru kaydınıza girip "başvuru sonuçları" sekmesinden başvuru durumunuzu takip edebilirsiniz.
d. Yurtdışında ikamet ediyor ve ülkenizdeki noter sistemi elektronik belge onayı yapmıyorsa SAT skoru için College Board "rush delivery" option ile bize ulaştırabilirsiniz.
e. Kurumumuz College Board DI kodu: 7946.
f. SAT, ACT ve diğer elektronik sınav skorları için Türkiye'deki bir yakınınız da sizin adınıza e-tespit başvurusunda bulunabilir. 
g. College Board üzerinden SAT skor gönderiminizi 18 Ağustos 2023 tarihinden önce kurumumuza ulaşacak şekilde "rush delivery" option seçerek yapabilirsiniz. 
 
2. Eğer SAT skorunuzu College Board üzerinden yeni gönderdiyseniz hemen sistemimize yansımayacağı için başvurunuz "Hatalı Başvuru" olarak görünebilir. Endişe etmeyiniz. 8 Ağustos 2024 tarihine kadar kontroller yapılacaktır. Ancak "rush delivery" option seçilmediyse bize zamanında ulaşmayabilir, bu hususa dikkat ediniz. 
 
3. 99 YA DA 98 ile başlayan Yabancı Uyruklu numaranız var ise lütfen bununla başvuru yapınız. Eğer yok ise lütfen pasaport numarası ile başvuru yapınız. 
4. Başvuruda pasaportunuzun ilgili sayfasının görselini yüklemeniz zorunludur.